30 November 2019

    Intermediate A
  • Bourneview Mill 1 - 1 Banbridge Rangers
  • Fivemiletown United 1 - 5 Crewe United
  • Moneyslane 5 - 1 Rectory Rangers
  • Tandragee Rovers 1 - 1 Richhill AFC
  • Windmill Stars 5 - 1 Oxford Sunnyside


  • Intermediate B
  • Ambassadors 4 - 1 Craigavon City


  • Division 1
  • Armagh Celtic 7 - 5 Derryhirk United
  • Glenavy 3 - 2 Sandy Hill
  • Hill Street 0 - 4 Coalisland Athletic
  • Portadown BBOB P-P Newmills


  • Division 2
  • Hillsborough Boys 3 - 4 United LT


  • Division 3
  • Armagh Rovers 1 - 1 Moira Albion
  • Gilford Crusaders 4 - 1 White City
  • Magheralin Village 7 - 3 Damolly
  • The Dons 8 - 9 Glenavy Youth
  • Tollymore United 2 - 2 Castlecaulfield


  • Reserve Championship
  • Rathfriland Rangers Reserves 7 - 2 Tandragee Rovers Reserves


  • Reserve 1
  • Banbridge Rangers Reserves 1 - 3 Richhill AFC Reserves
  • Laurelvale Reserves 3 - 4 Vallley Rangers Swifts
  • Oxford Sunnyside Reserves 3 - 2 Windmill Stars Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 2 - 1 Hill Street Reserves


  • Reserve 2
  • Bourneview Mill Reserves 4 - 2 Glenavy Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves 6 - 2 Banbridge YCOB Reserves
  • Lower Maze Reserves 2 - 3 Tullyvallen Reserves
  • Seapatrick Reserves 2 - 0 Ambassadors Reserves


  • Reserve 3
  • Hillsborough Boys Reserves 1 - 4 Moneyslane Swifts
  • Lurgan Town Swifts 5 - 0 Seagoe Reserves
  • Newmills Reserves P-P Portadown BBOB Reserves


  • Reserve 4
  • AFC Craigavon Reserves 4 - 1 Annalong Reserves
  • Derryhirk United Reserves 3 - 1 Armagh Blues Reserves
  • Moira Albion Reserves 1 - 1 Dromore Amateurs Reserves
  • Scarva Rangers Reserves 5 - 0 Broomhedge Maghaberry Reserves


  • Alan Wilson Cup Quarter Final
  • St Marys 4 - 0 Seapatrick


  • Alan Wilson Cup Round 1
  • Broomhedge Maghaberry 2 - 1 Lower Maze
  • Markethill Swifts 2 - 2 Dromore Amateurs (Markethill win 5-4 on pens)
  • Seagoe 2 - 1 Lurgan Town
  • Tullyvallen 4 - 3 AFC Craigavon


  • Foster Cup Quarter Final
  • Red Star 1 - 4 West End Hibs


  • Foster Cup Round 1
  • Annalong 4 - 2 Scarva Rangers
  • Armagh Blues 7 - 1 Goodyear
  • Donacloney 2 - 0 Keady Celtic


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Coagh United Reserves 3 - 0 Lurgan Town Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Crewe United Reserves 6 - 0 Donacloney Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Ballyoran Reserves 2 - 0 Goodyear Reserves


  • Irish Cup Round 4
  • Banbridge Town 3 - 2 Ballymacash Rangers
  • Valley Rangers 1 - 5 Hanover


  • Junior Cup Round 3
  • Newhill 1 - 3 Ballyoran



  • 29 November 2019

    Reserve Championship
  • Armagh City Reserves 1 - 3 Ballymacash Rangers Reserves
  • St Marys Reserves P-P Banbridge Town Reserves



  • 23 November 2019

    Intermediate A
  • Banbridge Rangers 2 - 0 Ballymacash Rangers
  • Crewe United 1 - 1 Windmill Stars
  • Fivemiletown United 3 - 0 Laurelvale
  • Oxford Sunnyside 1 - 3 Rectory Rangers
  • Richhill AFC 2 - 2 Bourneview Mill
  • Tandragee Rovers 6 - 2 Moneyslane


  • Intermediate B
  • Craigavon City 0 - 5 Dromore Amateurs
  • Dungannon Tigers 0 - 1 Seagoe
  • Markethill Swifts 2 - 0 Broomhedge Maghaberry
  • Seapatrick 4 - 3 Lower Maze
  • St Marys 1 - 2 Ambassadors
  • Tullyvallen 2 - 2 Lurgan Town


  • Division 1
  • Coalisland Athletic 2 - 1 Banbridge YCOB
  • Lurgan BBOB 3 - 1 Hill Street
  • Portadown BBOB 4 - 2 Glenavy


  • Division 2
  • Ballyvea 5 - 1 Goodyear
  • Red Star P-P Keady Celtic
  • Scarva Rangers 11 - 1 West End Hibs
  • United LT 1 - 0 Donacloney


  • Division 3
  • Castlecaulfield 2 - 1 White City
  • Damolly P-P Moira Albion
  • Gilford Crusaders 6 - 1 Tollymore United
  • Glenavy Youth 9 - 1 Dungannon Rovers
  • Magheralin Village 4 - 6 Armagh Rovers


  • Reserve Championship
  • Ballymacash Rangers Reserves 5 - 1 Valley Rangers Reserves
  • Banbridge Town Reserves 4 - 1 Tandragee Rovers Reserves
  • Coagh United Reserves 3 - 0 Rathfriland Rangers Reserves
  • Moneyslane Reserves 3 - 1 Dollingstown Reserves


  • Reserve 1
  • Hill Street Reserves 4 - 0 Markethill Swifts Reserves
  • Laurelvale Reserves P-P Oxford Sunnyside Reserves
  • Vallley Rangers Swifts 0 - 2 Craigavon City Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 1 - 6 Dungannon Tigers Reserves
  • Bourneview Mill Reserves 1 - 7 Crewe United Reserves
  • Lower Maze Reserves 6 - 4 Glenavy Reserves


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves 2 - 1 Portadown BBOB Reserves
  • Lurgan Town Swifts 1 - 0 Lurgan BBOB Reserves
  • Moneyslane Swifts 1 - 0 Red Star Reserves
  • Rathfriland Swifts P-P Newmills Reserves


  • Reserve 4
  • AFC Craigavon Reserves 9 - 1 Gilford Crusaders Reserves
  • Donacloney Reserves P-P Broomhedge Maghaberry Reserves
  • Moira Albion Reserves 8 - 1 Annalong Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Seagoe Reserves P-P Seapatrick Reserves


  • O'Hara Cup Round 2
  • Armagh Blues Reserves P-P Richhill AFC Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves 1 - 7 Ballyoran Reserves
  • Hanover Reserves 2 - 0 Banbridge YCOB Reserves
  • Lurgan Town Reserves 11 - 1 Caledon Rovers Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 5 - 0 Banbridge Rangers Reserves


  • Bob Radcliffe Cup Semi Final
  • Rathfrilland Rangers 2 - 1 Hanover


  • Junior Cup Round 3
  • Armagh Blues 2 - 2 Portavogie Rangers (Portavogie won on penalties)
  • Caledon Rovers 2 - 3 Enniskillen Rangers
  • Dervock 6 - 1 Sandy Hill
  • Enniskillen Town United 7 - 0 Derryhirk United
  • Hillsborough Boys 2 - 1 Kelvin OB
  • Newhill P-P Ballyoran
  • Newmills 3 - 1 The Dons



  • 22 November 2019

    Reserve Championship
  • St Marys Reserves 0 - 5 Armagh City Reserves


  • Bob Radcliffe Cup Semi Final
  • Valley Rangers 2 - 4 Dungannon Swifts U20s (After extra time )



  • 16 November 2019

    Intermediate A
  • Banbridge Rangers 2 - 2 Valley Rangers
  • Crewe United 2 - 0 Ballymacash Rangers
  • Laurelvale 0 - 3 Bourneview Mill
  • Oxford Sunnyside 2 - 2 Hanover
  • Rectory Rangers 2 - 1 Fivemiletown United
  • Windmill Stars 3 - 2 Tandragee Rovers


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon 0 - 3 St Marys
  • Ambassadors 2 - 2 Tullyvallen
  • Dromore Amateurs 2 - 1 Seapatrick
  • Lower Maze 5 - 2 Broomhedge Maghaberry
  • Lurgan Town P-P Craigavon City
  • Markethill Swifts 4 - 3 Dungannon Tigers


  • Division 1
  • Banbridge YCOB 0 - 1 Sandy Hill
  • Caledon Rovers 2 - 1 Armagh Celtic
  • Glenavy 5 - 2 Newmills
  • Hill Street 0 - 3 Ballyoran
  • Lurgan BBOB 0 - 0 Portadown BBOB


  • Division 2
  • Annalong 2 - 2 Ballyvea
  • Goodyear 1 - 2 Donacloney
  • Hillsborough Boys 2 - 2 Scarva Rangers
  • Keady Celtic 0 - 5 United LT
  • West End Hibs 1 - 6 Armagh Blues


  • Division 3
  • Dungannon Rovers 1 - 0 Castlecaulfield
  • Glenavy Youth 10 - 1 White City
  • The Dons 2 - 1 Magheralin Village
  • Tollymore United 3 - 5 Damolly


  • Reserve Championship
  • Ballymacash Rangers Reserves 12 - 0 Armagh City Reserves
  • Dollingstown Reserves 4 - 0 Rathfriland Rangers Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 5 - 6 St Marys Reserves


  • Reserve 1
  • Craigavon City Reserves 4 - 3 Hill Street Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 3 - 1 Markethill Swifts Reserves
  • Windmill Stars Reserves 1 - 0 Banbridge Rangers Reserves


  • Reserve 3
  • Newmills Reserves 6 - 2 Red Star Reserves
  • Seagoe Reserves P-P Hillsborough Boys Reserves


  • Reserve 4
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 2 - 1 Dromore Amateurs Reserves
  • Derryhirk United Reserves 4 - 1 Annalong Reserves
  • Donacloney Reserves 3 - 5 Moira Albion Reserves
  • Scarva Rangers Reserves 7 - 1 Armagh Blues Reserves


  • Mid Ulster Shield Round 3
  • Armagh Rovers 1 - 3 Milburn United
  • Coagh United Reserves 4 - 1 Hanover Reserves
  • Cookstown Youth Reserves 1 - 3 Coalisland Athletic
  • Derryhirk United 4 - 1 Rectory Rangers Reserves
  • Killymoon Rangers P-P Knockmenagh Swifts
  • Lurgan Town Reserves 5 - 2 Gilford Crusaders
  • Red Star 2 - 3 Cartwheel United



  • 09 November 2019

    Intermediate A
  • Crewe United P-P Rectory Rangers
  • Fivemiletown United 3 - 2 Bourneview Mill
  • Hanover 2 - 3 Banbridge Rangers
  • Laurelvale P-P Oxford Sunnyside
  • Richhill AFC 4 - 0 Valley Rangers
  • Tandragee Rovers 2 - 3 Ballymacash Rangers


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon P-P Lurgan Town
  • Broomhedge Maghaberry P-P Seapatrick
  • Craigavon City 2 - 0 St Marys
  • Dungannon Tigers 0 - 4 Ambassadors
  • Lower Maze P-P Markethill Swifts
  • Seagoe P-P Dromore Amateurs


  • Division 1
  • Glenavy P-P Lurgan BBOB
  • Portadown BBOB P-P Armagh Celtic
  • Sandy Hill 3 - 1 Hill Street


  • Division 2
  • Ballyvea P-P Scarva Rangers
  • Donacloney P-P Hillsborough Boys
  • Goodyear P-P Annalong
  • West End Hibs 6 - 2 Keady Celtic


  • Division 3
  • Dungannon Rovers P-P The Dons
  • Magheralin Village 7 - 0 Castlecaulfield
  • Moira Albion P-P White City
  • Tollymore United P-P Armagh Rovers


  • Reserve Championship
  • Lurgan Town Reserves P-P Tandragee Rovers Reserves
  • Moneyslane Reserves 2 - 0 Armagh City Reserves


  • Reserve 1
  • Hill Street Reserves 4 - 4 Laurelvale Reserves
  • Markethill Swifts Reserves 0 - 1 Ballyoran Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 6 - 3 Craigavon City Reserves
  • Vallley Rangers Swifts P-P Richhill AFC Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves P-P Glenavy Reserves
  • Caledon Rovers Reserves P-P Crewe United Reserves
  • Seapatrick Reserves 1 - 3 Banbridge YCOB Reserves
  • Tullyvallen Reserves 6 - 3 Lower Maze Reserves


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves P-P Seagoe Reserves
  • Hillsborough Boys Reserves P-P Moneyslane Swifts
  • Lurgan BBOB Reserves P-P Newmills Reserves
  • Lurgan Town Swifts 3 - 1 Portadown BBOB Reserves
  • Red Star Reserves P-P Rathfriland Swifts


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves P-P AFC Craigavon Reserves
  • Armagh Blues Reserves P-P Donacloney Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves P-P Scarva Rangers Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 4 - 1 Broomhedge Maghaberry Reserves


  • Premier Cup Quarter Final
  • Windmill Stars P-P Moneyslane


  • O'Hara Cup Round 2
  • Bourneview Mill Reserves P-P Dungannon Tigers Reserves
  • Moira Albion Reserves P-P St Marys Reserves


  • Mid Ulster Shield Round 3
  • Armagh Blues 5 - 2 Donacloney
  • Ballybot United 3 - 3 Bessbrook United (Ballybot won 4-2 on penalties)
  • Ballyoran 3 - 1 Dollingstown Reserves
  • Banbridge Rangers Reserves 1 - 2 Newry City AFC Reserves
  • Banbridge YCOB 2 - 1 Caledon Rovers
  • Coagh United Reserves P-P Hanover Reserves
  • Cookstown RBL 2 - 5 Loughgall U20s
  • Cookstown Youth Reserves P-P Coalisland Athletic
  • Derryhirk United P-P Rectory Rangers Reserves
  • Killymoon Rangers P-P Knockmenagh Swifts
  • Newmills 3 - 2 United LT
  • Rathfriland Rangers Reserves 4 - 2 Rossowen
  • Red Star P-P Cartwheel United
  • Valley Rangers Reserves 1 - 3 Windmill Stars Reserves



  • 02 November 2019

    Intermediate A
  • Laurelvale 1 - 3 Crewe United
  • Oxford Sunnyside 4 - 2 Fivemiletown United
  • Rectory Rangers 5 - 2 Richhill AFC
  • Windmill Stars 0 - 4 Banbridge Rangers


  • Intermediate B
  • Ambassadors 6 - 4 Seagoe
  • Dungannon Tigers 3 - 3 Dromore Amateurs
  • Lower Maze 4 - 2 Craigavon City
  • Markethill Swifts 7 - 1 AFC Craigavon
  • Seapatrick 0 - 1 Tullyvallen
  • St Marys 2 - 1 Lurgan Town


  • Division 1
  • Armagh Celtic 3 - 4 Sandy Hill
  • Ballyoran 6 - 2 Portadown BBOB
  • Coalisland Athletic 5 - 0 Glenavy
  • Derryhirk United 1 - 3 Caledon Rovers
  • Lurgan BBOB 5 - 5 Banbridge YCOB


  • Division 2
  • Donacloney P-P Scarva Rangers
  • Hillsborough Boys 5 - 2 Ballyvea
  • Red Star 3 - 1 Goodyear
  • United LT 0 - 0 West End Hibs


  • Division 3
  • Magheralin Village 2 - 2 Tollymore United


  • Reserve Championship
  • Ballymacash Rangers Reserves 1 - 1 Hanover Reserves
  • Lurgan Town Reserves 0 - 0 Moneyslane Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves 0 - 3 Coagh United Reserves


  • Reserve 1
  • Banbridge Rangers Reserves 3 - 4 Oxford Sunnyside Reserves
  • Craigavon City Reserves 0 - 1 Markethill Swifts Reserves
  • Richhill AFC Reserves 0 - 0 Hill Street Reserves


  • Reserve 2
  • Banbridge YCOB Reserves 3 - 3 Ambassadors Reserves
  • Glenavy Reserves 2 - 4 Dungannon Tigers Reserves


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves 3 - 0 Lurgan BBOB Reserves
  • Lurgan Town Swifts 3 - 2 Red Star Reserves
  • Moneyslane Swifts 8 - 0 Rathfriland Swifts


  • Reserve 4
  • AFC Craigavon Reserves 3 - 3 Broomhedge Maghaberry Reserves
  • Derryhirk United Reserves 4 - 0 Donacloney Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves 2 - 0 Gilford Crusaders Reserves
  • Scarva Rangers Reserves 4 - 2 Moira Albion Reserves


  • Marshall Cup Round 2
  • Gilford Crusaders 2 - 4 Armagh Rovers


  • Beckett Cup Round 1
  • Glenavy Youth 6 - 3 White City


  • Beckett Cup Round 2
  • The Dons 1 - 1 Dungannon Rovers (Dungannon Rovers win 4-3 on pens)


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 1
  • Crewe United Reserves 6 - 4 Rectory Rangers Reserves
  • Seagoe Reserves P-P Seapatrick Reserves


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Windmill Stars Reserves 2 - 1 St Marys Reserves


  • O'Hara Cup Round 1
  • Caledon Rovers Reserves 2 - 1 Tandragee Rovers Reserves
  • Tullyvallen Reserves 2 - 10 Ballyoran Reserves


  • Irish Cup Round 3
  • Chimney Corner 0 - 3 Valley Rangers
  • Hanover 3 - 2 Killyleagh YC
  • Moneyslane 1 - 5 Bangor
  • St James Swifts 0 - 4 Ballymacash Rangers


  • Bob Radcliffe Cup Quarter Final
  • Tandragee Rovers 1 - 4 Dungannon Swifts U20s



  • 01 November 2019

    Reserve Championship
  • Armagh City Reserves 2 - 4 Banbridge Town Reserves