15 February 2020

    Intermediate A
  • Banbridge Rangers 2 - 0 Bourneview Mill
  • Fivemiletown United P-P Richhill AFC
  • Moneyslane 2 - 4 Crewe United
  • Oxford Sunnyside 3 - 1 Ballymacash Rangers
  • Rectory Rangers 4 - 1 Valley Rangers
  • Tandragee Rovers P-P Laurelvale


  • Intermediate B
  • Ambassadors P-P AFC Craigavon
  • Dromore Amateurs P-P Dungannon Tigers
  • Seapatrick P-P Craigavon City
  • St Marys 2 - 1 Seagoe
  • Tullyvallen P-P Broomhedge Maghaberry


  • Division 1
  • Caledon Rovers 0 - 4 Newmills
  • Coalisland Athletic P-P Armagh Celtic
  • Derryhirk United P-P Lurgan BBOB
  • Portadown BBOB 2 - 1 Banbridge YCOB


  • Division 2
  • Annalong 2 - 2 Armagh Blues
  • Ballyvea P-P Scarva Rangers
  • Hillsborough Boys P-P Red Star
  • Keady Celtic P-P West End Hibs
  • United LT 5 - 2 Goodyear


  • Division 3
  • Armagh Rovers P-P Castlecaulfield
  • Glenavy Youth 7 - 0 Magheralin Village
  • Moira Albion P-P Gilford Crusaders
  • The Dons P-P Dungannon Rovers


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves P-P Moneyslane Reserves
  • Hanover Reserves 5 - 1 Armagh City Reserves
  • Rathfriland Rangers Reserves P-P Banbridge Town Reserves


  • Reserve 1
  • Craigavon City Reserves 2 - 1 Banbridge Rangers Reserves
  • Laurelvale Reserves P-P Hill Street Reserves
  • Rectory Rangers Reserves 0 - 1 Ballyoran Reserves
  • Windmill Stars Reserves 4 - 5 Oxford Sunnyside Reserves


  • Reserve 2
  • Ambassadors Reserves 5 - 2 Banbridge YCOB Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves 2 - 0 Tullyvallen Reserves
  • Lower Maze Reserves A-A Caledon Rovers Reserves (Abandoned at HT due to weather conditions)


  • Reserve 3
  • Goodyear Reserves P-P Moneyslane Swifts
  • Lurgan BBOB Reserves P-P Hillsborough Boys Reserves
  • Newmills Reserves P-P Portadown BBOB Reserves
  • Seagoe Reserves P-P Lurgan Town Swifts


  • Reserve 4
  • AFC Craigavon Reserves P-P Dromore Amateurs Reserves
  • Broomhedge Maghaberry Reserves P-P Annalong Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves P-P Donacloney Reserves
  • Moira Albion Reserves P-P Armagh Blues Reserves
  • Scarva Rangers Reserves 5 - 5 Derryhirk United Reserves


  • Marshall Cup Round 3
  • Windmill Stars P-P Lower Maze


  • Marshall Cup Round 4
  • Markethill Swifts 0 - 2 Hanover


  • Alexandra Cup Quarter Final
  • Hill Street 0 - 3 Ballyoran


  • Beckett Cup Quarter Final
  • Tollymore United 7 - 2 Damolly


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Bourneview Mill Reserves P-P Valley Rangers Reserves
  • Dollingstown Reserves P-P Richhill AFC Reserves
  • Seapatrick Reserves P-P Tandragee Rovers Reserves


  • O'Hara Cup Round 3
  • Crewe United Reserves 7 - 1 Lurgan Town Reserves
  • Red Star Reserves P-P St Marys Reserves



  • 08 February 2020

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 3 - 0 Rectory Rangers
  • Banbridge Rangers 4 - 1 Oxford Sunnyside
  • Bourneview Mill 0 - 1 Windmill Stars
  • Crewe United 5 - 2 Laurelvale
  • Hanover 1 - 0 Valley Rangers
  • Moneyslane 3 - 2 Tandragee Rovers


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon 1 - 0 Dromore Amateurs
  • Ambassadors 3 - 0 Broomhedge Maghaberry
  • Dungannon Tigers 7 - 0 Craigavon City
  • Lower Maze 5 - 1 Seapatrick
  • Tullyvallen 0 - 3 St Marys


  • Division 1
  • Ballyoran 5 - 0 Hill Street
  • Derryhirk United 0 - 4 Coalisland Athletic
  • Newmills 4 - 0 Lurgan BBOB


  • Division 2
  • Goodyear 2 - 6 Annalong
  • Scarva Rangers 5 - 0 Donacloney
  • United LT 2 - 5 Red Star


  • Division 3
  • Magheralin Village 3 - 0 The Dons
  • Moira Albion 5 - 1 Armagh Rovers
  • White City P-P Gilford Crusaders


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves 7 - 2 Banbridge Town Reserves
  • Lurgan Town Reserves 8 - 0 Armagh City Reserves
  • St Marys Reserves 3 - 2 Ballymacash Rangers Reserves
  • Tandragee Rovers Reserves 0 - 1 Moneyslane Reserves


  • Reserve 1
  • Hill Street Reserves 1 - 4 Rectory Rangers Reserves
  • Laurelvale Reserves 0 - 1 Banbridge Rangers Reserves
  • Richhill AFC Reserves 5 - 1 Markethill Swifts Reserves
  • Vallley Rangers Swifts 0 - 1 Ballyoran Reserves


  • Reserve 2
  • Caledon Rovers Reserves P-P Crewe United Reserves
  • Glenavy Reserves 2 - 4 Seapatrick Reserves
  • Tullyvallen Reserves 1 - 3 Bourneview Mill Reserves


  • Reserve 3
  • Lurgan BBOB Reserves P-P Newmills Reserves
  • Lurgan Town Swifts 1 - 2 Moneyslane Swifts
  • Portadown BBOB Reserves 1 - 0 Goodyear Reserves
  • Red Star Reserves 1 - 5 Rathfriland Swifts


  • Reserve 4
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 0 - 3 Derryhirk United Reserves
  • Dromore Amateurs Reserves 2 - 1 Armagh Blues Reserves
  • Gilford Crusaders Reserves 2 - 1 Scarva Rangers Reserves
  • Moira Albion Reserves 2 - 5 AFC Craigavon Reserves


  • Alexandra Cup Round 1
  • Banbridge YCOB 2 - 1 Portadown BBOB


  • Alexandra Cup Round 2
  • Armagh Celtic 3 - 6 Caledon Rovers
  • Sandy Hill 3 - 0 Glenavy


  • Foster Cup Semi Final
  • Armagh Blues P-P West End Hibs
  • Ballyvea 2 - 1 Hillsborough Boys (After extra time)


  • Beckett Cup Round 1
  • Damolly 5 - 3 Castlecaulfield


  • Beckett Cup Semi Final
  • Glenavy Youth 8 - 2 Dungannon Rovers


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 3
  • Windmill Stars Reserves 2 - 5 Rathfriland Rangers Reserves


  • O'Hara Cup Round 3
  • Craigavon City Reserves 0 - 5 Hanover Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 1
  • Hillsborough Boys Reserves 3 - 0 Donacloney Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 2
  • Banbridge YCOB Reserves 4 - 2 Annalong Reserves


  • Intermediate Cup Round 4
  • Belfast Celtic 5 - 1 Richhill AFC
  • Dromora Village 5 - 2 Markethill Swifts
  • Fivemiletown United 2 - 3 Newington YC (After extra time)



  • 01 February 2020

    Intermediate A
  • Ballymacash Rangers 4 - 1 Moneyslane
  • Hanover 3 - 1 Windmill Stars
  • Laurelvale 0 - 2 Banbridge Rangers
  • Richhill AFC 2 - 1 Crewe United
  • Tandragee Rovers 0 - 1 Fivemiletown United


  • Intermediate B
  • AFC Craigavon 2 - 1 Markethill Swifts
  • Dromore Amateurs 3 - 1 Ambassadors
  • Lower Maze 2 - 5 Seagoe
  • Lurgan Town 5 - 3 Seapatrick
  • St Marys 3 - 0 Broomhedge Maghaberry


  • Division 1
  • Banbridge YCOB 1 - 1 Hill Street
  • Coalisland Athletic 5 - 1 Lurgan BBOB
  • Glenavy 2 - 1 Caledon Rovers
  • Portadown BBOB 2 - 2 Armagh Celtic


  • Division 2
  • Armagh Blues 8 - 1 United LT
  • Keady Celtic 5 - 2 Donacloney
  • Scarva Rangers 5 - 1 Red Star
  • West End Hibs 3 - 2 Ballyvea


  • Division 3
  • Armagh Rovers 4 - 1 Dungannon Rovers
  • Gilford Crusaders 2 - 1 The Dons
  • Glenavy Youth 4 - 3 Tollymore United
  • Moira Albion 3 - 2 Damolly


  • Reserve Championship
  • Coagh United Reserves 6 - 0 Tandragee Rovers Reserves
  • Dollingstown Reserves 5 - 0 Lurgan Town Reserves
  • Hanover Reserves 3 - 3 Ballymacash Rangers Reserves
  • St Marys Reserves 3 - 1 Valley Rangers Reserves


  • Reserve 1
  • Hill Street Reserves 7 - 3 Vallley Rangers Swifts
  • Markethill Swifts Reserves P-P Windmill Stars Reserves
  • Oxford Sunnyside Reserves 0 - 2 Richhill AFC Reserves


  • Reserve 2
  • Banbridge YCOB Reserves 2 - 1 Seapatrick Reserves
  • Dungannon Tigers Reserves 1 - 4 Bourneview Mill Reserves


  • Reserve 3
  • Lurgan BBOB Reserves 1 - 1 Moneyslane Swifts
  • Red Star Reserves 0 - 8 Hillsborough Boys Reserves
  • Seagoe Reserves P-P Portadown BBOB Reserves


  • Reserve 4
  • Annalong Reserves 0 - 2 Scarva Rangers Reserves
  • Armagh Blues Reserves 1 - 5 Derryhirk United Reserves
  • Broomhedge Maghaberry Reserves 2 - 6 AFC Craigavon Reserves


  • Marshall Cup Round 4
  • Ballyoran 0 - 4 Oxford Sunnyside
  • Bourneview Mill 6 - 2 Annalong
  • Valley Rangers P-P Goodyear


  • Wilmor Johnston Memorial Cup Round 2
  • Crewe United Reserves 7 - 1 Dromore Amateurs Reserves
  • Moneyslane Reserves 0 - 3 Banbridge Rangers Reserves


  • Mid Ulster League Cup Round 2
  • Caledon Rovers Reserves 2 - 3 Ballyoran Reserves


  • Junior Cup Round 5
  • Willowbank 5 - 1 Newmills