Season


2019/2020 Marshall Cup Fixtures/Results

    14 March 2020

    Round 4
  • Windmill Stars v Seapatrick



  • 07 March 2020

    Round 4
  • Banbridge Rangers 3 - 0 Fivemiletown United


  • Round 3
  • Windmill Stars 4 - 0 Lower Maze



  • 29 February 2020

    Round 4
  • Ballymacash Rangers 4 - 4 Richhill AFC (richhill win 5-4 on penalties )


  • Quarter Final
  • Bourneview Mill 1 - 4 Oxford Sunnyside



  • 22 February 2020

    Round 4
  • Crewe United P-P Moneyslane



  • 15 February 2020

    Round 4
  • Markethill Swifts 0 - 2 Hanover


  • Round 3
  • Windmill Stars P-P Lower Maze



  • 01 February 2020

    Round 4
  • Ballyoran 0 - 4 Oxford Sunnyside
  • Bourneview Mill 6 - 2 Annalong
  • Valley Rangers P-P Goodyear



  • 25 January 2020

    Round 3
  • Rathfriland Rangers Reserves 0 - 6 Banbridge Rangers



  • 11 January 2020

    Round 3
  • Banbridge YCOB 1 - 4 Fivemiletown United
  • Crewe United 5 - 0 Armagh Celtic
  • Hanover 2 - 1 Seagoe
  • Moneyslane 3 - 1 Lurgan Town
  • Windmill Stars P-P Lower Maze



  • 04 January 2020

    Round 3
  • Bourneview Mill 5 - 0 Armagh Rovers
  • Lurgan BBOB 1 - 4 Richhill AFC
  • Scarva Rangers 0 - 1 Seapatrick
  • Valley Rangers 9 - 3 United LT



  • 02 November 2019

    Round 2
  • Gilford Crusaders 2 - 4 Armagh Rovers



  • 26 October 2019

    Round 3
  • Ballyoran 11 - 1 Tollymore United
  • Keady Celtic 0 - 5 Oxford Sunnyside
  • Markethill Swifts 8 - 0 Hillsborough Boys
  • Rathfriland Rangers Reserves 3 - 4 Banbridge Rangers



  • 12 October 2019

    Round 2
  • Banbridge YCOB 2 - 0 AFC Craigavon
  • Moneyslane 1 - 0 Tandragee Rovers



  • 05 October 2019

    Round 3
  • Ballyoran P-P Tollymore United
  • Goodyear 8 - 1 White City


  • Round 2
  • Hillsborough Boys 7 - 1 Moira Albion


  • Round 3
  • St Marys 0 - 6 Ballymacash Rangers
  • Tullyvallen 0 - 0 Annalong (Annalong won 6-5 on penalties )



  • 28 September 2019

    Round 2
  • Armagh Rovers P-P Gilford Crusaders



  • 07 September 2019

    Round 2
  • Annalong P-P Dungannon Rovers


  • Armagh Celtic 3 - 1 Broomhedge Maghaberry


  • Round 2
  • Ballymacash Rangers 3 - 0 Ambassadors
  • Ballyvea 3 - 5 Scarva Rangers
  • Banbridge Rangers 2 - 1 Rectory Rangers


  • Banbridge YCOB P-P AFC Craigavon


  • Round 2
  • Bourneview Mill 3 - 1 Dungannon Tigers


  • Coagh United Reserves 2 - 4 Lower Maze


  • Round 2
  • Coalisland Athletic 0 - 5 Fivemiletown United
  • Damolly 1 - 3 Rathfriland Rangers Reserves
  • Derryhirk United 0 - 3 Richhill AFC


  • Dromore Amateurs 2 - 3 St Marys


  • Round 2
  • Glenavy 1 - 5 Oxford Sunnyside
  • Goodyear 1 - 1 Castlecaulfield (Goodyear won 4-2 on penalties)


  • Keady Celtic 2 - 1 Craigavon City
  • Lurgan BBOB 3 - 2 Glenavy Youth
  • Lurgan Town 6 - 3 Caledon Rovers
  • Markethill Swifts 3 - 0 Armagh Blues


  • Round 2
  • Moneyslane A-A Tandragee Rovers
  • Newmills 3 - 6 Windmill Stars (After extra time)


  • Portadown BBOB 0 - 4 Ballyoran


  • Round 2
  • Red Star 1 - 11 Hanover
  • Sandy Hill 1 - 2 Valley Rangers


  • Seagoe 3 - 2 Laurelvale


  • Round 2
  • United LT 4 - 3 Hill Street
  • White City 4 - 1 Donacloney



  • 06 September 2019

    Round 2
  • Armagh City Reserves 0 - 3 Tullyvallen
  • Crewe United 8 - 0 Banbridge Town Reserves



  • 24 August 2019

    Round 1
  • Armagh Rovers 1 - 0 Dollingstown Reserves
  • Glenavy Youth 3 - 1 The Dons



  • 21 August 2019

    Round 1
  • Banbridge Town Reserves 6 - 1 Magheralin Village



  • 17 August 2019

    Round 1
  • Ballyvea 4 - 1 West End Hibs
  • Knockmenagh Swifts 3 - 2 Annagh United Reserves (After extra time )